Pisarz z Dębicy

Radek Rak z Tania Książka stał się jeszcze bardziej rozpoznawalną osobą, kiedy tylko otrzymał literacką Nagrodę Nikę za książkę pt.”Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli”. Opowieść z gatunku fantasy jest bardzo specyficzna, dlatego nie każdemu się ona spodoba. Wszyscy miłośnicy tego gatunku na pewno poznają wspaniałe dzieło, które czyta się z wielką przyjemnością. Radosław Rak jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego z Dębicy, gdzie wcale nie uczęszczał do klasy o profilu polonistycznym. Wręcz przeciwnie, bowiem Rak uczęszczał do klasy biologiczno – chemicznej, co dzisiaj jest związane z jego zawodem. Autor fantasy jest lekarzem weterynarii i cały czas pracuje w swoim zawodzie. Już w szkole Rak pokazywał swój talent oraz wiedzę, uczestnicząc w różnych olimpiadach. To również wtedy objawiła się w nim chęć do pisania. W okresie szkolnym zaczął pisać swoje pierwsze opowiadania i kształcić swój talent literacki. Przyszły pisarz uznał, że można połączyć ze sobą dwie pasje – miłość do zwierząt i do pisania, czego dowód daje do dzisiaj. Za opowiadanie “Puste niebo” otrzymał złote wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Za to samo opowiadanie na swoim koncie ma nominację do Nagrody im. Janusza Zajdla.

“Fantastyka wydanie specjalne 2 (43)/2014”

Gazeta z mroczną okładką jest doskonała zapowiedzią tego, co czytelników czeka w środku. Fantastyczne opowiadania od których bardzo ciężko będzie się oderwać. Miłośnicy fantasy tak doceniają opowiadania swoich ulubionych twórców, że z wielką przyjemnością gromadzą archiwalne numery w swoich domach. Starsze numery magazynu można również zakupić w sklepach. Wszystko po to, aby móc poznać niezwykłe opowiadanie Radka Raka pt.””Powołanie Iwana Mrowli”. Oprócz tego Rakowi w tej gazecie towarzyszą: “Niepomszczeni” – Piotr Górski, “Poczwórna koniunkcja” – Bartłomiej Dzik, “Sułtan chmur” – Geoffrey A. Landis, “Spirey i królowa” – Alastair Reynolds i “Atmosphæra Incognita” – Neal Stephenson. Jeżeli ktoś ma możliwość, to koniecznie powinien poznać te niezwykłe opowiadania.

“Kocham Cię. Lilith”

Oto pierwsza, debiutancka książka Radka Raka, która ukazała się na rynku w 2014 roku i została bardzo ciepło przyjęta przez wszystkich miłośników tego gatunku. Głównym bohaterem jest Robert, który przybywa do sanatorium, aby odpocząć. Tylko, że nie jest mu to dane, bowiem niefortunnie wdaje się w romans z aż z dwiema kobietami. Przy czym jedna z nich po wspólnie spędzonej nocy nagle znika. Tak jakby nigdy Robert nie miał przyjemności jej spotkać.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com